150 ROKOV NA TRHU


Vo Winterthur vo Švajčiarsku v r. 1864 bola založená rodinná firma na výrobu gumovoelastických textílií. Tradícia a know-how SIGVARIS je dnes už využívaná piatou generáciou, ktorá riadi firmu.


História Sigvaris

Spoločnosť s dlhoročnou tradíciou

Švajčiarka spoočnosť SIGVARIS je svetovou jednotkou na trhu s lekárskymi kompresnými pančuchami. Bola založená v roku 1864 v meste Winterthur. Takmer 100 rokov spoločnosť zdokonalovala výrobu gumovo-elastických textílie, ktoré sa tešili úspechu nielen vo Švajčiarsku, ale aj v zahraničí.

V roku 1958 spoločnosť nadviazala spoluprácu s DR. Karl Siggom, počas ktorej vyvinuli zdravotné kompresné pančuchy s cieľom zlepšíť funkciu ciev a liečiť cievne ochorenia.

Široký sortiment produktov

Porfólio spoločnosti SIGVARIS sa v roku 2009 rozšírilo o ďalšie produktové rady – Well Being a Sports. Pančuchy z radu Well Being majú najmä preventívnu funkciu a služia tiež na liečbu ranných symptómov cievnych ochorení. Pančuchy z radu Sports pomáhajú športovcom zvyšovať športový výkon a regeneráciu.

Dnes má SIGVARIS spoločnosť vyše 1400 zamestnancov, výrobné závody po celom svete a svoje produkty ponúka v 70 krajinách. V roku 2014 dokázala vyrobiť 8 miliónov párov pančúch.


Dr. Karl Sigg zakladateľ spoločnosti Sigvaris

Moritz Ganzoni-Sträuli, zakladateľ